ceturtdiena, 2010. gada 14. oktobris

Iepriecini sevi un savus draugus


Piedāvāju plašu klāstu ar zīda izstrādājumiem. Ar rokām veidotus lakatus, šlipses un citas glaunas lietas. Tā kā visus radītos zīda darbus radu ar rokām, tad jebkurš darbs ir unikāls un neatkārtojums, otrs tāds nebūs nevienam. Pieņemu arī specpasūtījumus, pēc Jūsu vēlmes un iegribām, šāda veida pasūtījumi ir paaugstinātas vērtības
Aplūkojiet manu galeriju jau ar esošiem darbiem. Ja Jums, kas īpaši iepatīkas, sazinieties ar mani un tad jau kaut ko sarunāsim. Kontaktinformācija: maija.gulbe@gmail.com
Ar cieņu Maija.http://sites.google.com/site/manszids/Home

Zīda apgleznošana


Zīda apgleznošana
Darbam nepieciešams:
Zīds
Rāmis

• Marabu kontūrkrāsas zīdam
• Marabu krāsas zīdam
• dažāda lieluma otas
• uzgalīši krāsu tūbiņām – 3, 5 un 7 mm
spraudītes
Papīrs skices zīmēšanai (var izmantot tapešu rulli)
Fēns
Zīmēt uz zīda ir tieši tāpat kā ar akvareli. Krāsas var pludināt, ja pamatni samitrina, var gleznot arī uz sausa auduma.
Zīds stingri jāuzstiepj.
Noteikti vajadzīgs rāmis. Vislabāk, ja tā lielumu var variēt, jo katram auduma gabalam vajadzīgs savs.Var rāmja garenkokos izurbt caurumus, bet šķērskokos ielikt skrūves, tad to var salikt , cik lielu vajag.Galvenais, lai zīdu uz tā varētu uzvilkt pietiekami stingri. Saslapinot audumu, tas kļūst vaļīgāks un var veidot vidū padziļinājumus.
Krāsas
Nostiprina gludinot un tvaicējot. Tās , ko fiksē ar tvaikiem ir spožākas,spilktākas.Diemžēl tvaicēšana ir sarežgītāka- audumu sarullē, lai nebūtu locījuma vietu, un liek tvaikos, lai vienmērīgi izkarsējas. Vajag lielu trauku. Vieglāk krāsu fiksēt ar gludeki.lai varētu sākt zīmēt ir vajadzīgi trīs pamattoņi- sarkans, dzeltens un zils pārējos var sajaukt patsVēl vajadzētu balto. Kontūrkrāsa neļauj krāsai plūst tālāk, norobežo zīmējuma malas.Kontūrkrāsa ir visdažādākajos toņos, kas ražotājiem atšķias. Ja kontūra vājāka vai nav uzlikta, tajā vietā krāsa noteikti izplūdīs. Varbūt šo defektu var pārvērst par efektu un kontūrā atstāt pārrāvumus.
Audums.
Vislabāk apgleznot šifonu, tas ir viegli uzvelkams uz rāmja un neburzās. Dabīgais zīds izskatās mīlīgāk un greznāk, bet tam ir mazliet dzeltenīgs pamattonis, un tas burzās. Aizkariem var izmantot arī citus zīdam līdzīgus mākslīgās šķiedras audumus.
Parasti izmanto kancelejas spraužamadatas, bet ir iegādājami arī knaģīši ar gumijām.. Lai vienu darbu uzstieptu, spraudītes jāliek ik pēc 10cm.. Sākumā rāmim piestiprinakreiso vertikālo malu, tad apakšmalu. Visu laiku audums jāstiepj. Pēc tam kā sietu-spraudīti pret spraudīti- uzstipj augšmalu un labo pusi.Ja rāmis lielāks nekā audums, malas aizķer ar diegu un uzstiepj.Vai arī kā redzams manā darbā.

Pamats - skice.
Darbs jāsāk ar zīmējuma skici, kas zīmēta ar izliektām , spilgtām līnijām, kurām jābūt labi redzamām caui audumam. Zīmējumu pārnes uz sausa auduma vai nu uzreiz ar kontūru, vai arī uzzīmē uz auduma ar īpašu flomastei. Tā līnijas pēc laika izzūd. Kontūrkrāsu, ja gadījies kļūdīties, ir diezgan grūti nomazgāt.
Kontūras žāvē ar fēnu, tad var sākt krāsot pa vienam norobežotam laukumiņam.Toņus vislabāk jaukt uz balta, vienreiz lietojama šķīvīša.Iesaku nejaukt lielu daudzumukrāsas, bet pa pilienam. Krāsu var uzklāt arī ar švammīti. Interesantu efektu- raibumiņus_ var panākt ar īpašu sāli.Pirms gludināšanas sāls rūpīgi jānotīra, citādi var uzplēst audumu. Var neizmantot kontūru un konkrētu zīmējumu, bet tikai pludināt krāsas. pēc tam , kad darbs nožuvis un izkarsēts, vai izgludināts, tas jāmazgā siltā ūdenī.
Audumu pirms darba uzsākšanas iesaku izskalot siltā ūdenī, kam pievienots nedaudz etiķa.Krāsa būs noturīgāka un spilktāka.
Lai Jums izdodas, jo gleznošana uz zīda sagādā patiesu prieku un ļauj
Gleznas uz zīda
Kad laiks ārā vairs nav tik jauks un garās pastaigās doties vairs negribas, mēs sākam domāt, kā sevi nodarbināt. Šo laiku var izmantot, apgūstot, kā gatavot dāvanas Ziemassvētkiem un citām svētku reizēm saviem radiem un draugiem. Vienu rudens vakaru veltīju tam, lai apgleznotu lakatu un sagādātu savai omītei pārsteigumu dzimšanas dienā.
Zīda lakats, ko dažādos veidos var apsiet ap kaklu, lieliski noder kā papildinājums tērpam ikdienā un svētkos.
Rāmi saskrūvējam atbilstoši lakata izmēram un nostiepjam lakatu tā, lai tas nekur nebūtu sakrunkojies. Ir ļoti svarīgi šo darbu paveikt pašā sākumā, lai pēc tam, veidojot gleznojumu, burzījuma vietās nerastos nevienmērīgs krāsas klājums. Ar kontūrkrāsu veido sev tīkamu zīmējumu – ziedus, dzīvnieku attēlus vai abstraktus zīmējumus un krāsas laukumus. Kontūrkrāsa ir paredzēta tam, lai atdalītu dažādu toņu krāsas un neļautu tām saplūst. Nopērkama ir arī caurspīdīga kontūrkrāsa, kuru izmantojot līnijas starp dažādu toņu krāsām nebūs pamanāmas. Pēc tam kontūrkrāsai ļauj nožūt.
Pienācis laiks ķerties klāt pamattoņiem. Vispirms visur, kur zīmējumā paredzēts, rūpīgi uzklāju vienu krāsu. Krāsa ir uz ūdens bāzes, tāpēc to var viegli noskalot no rokām vai darba galda, ka arī padarīt gaišāku, atšķaidot ar ūdeni. Tad ņemam nākamo krāsu un pēc brīža atkal nākamo. Vietās, kur vēlamies veidot pakāpenisku krāsu pāreju, ar tīru otiņu zīdu stipri saslapinām un savienojam divu krāsu robežu. Ūdens palīdzēs krāsām saplūst vienmērīgi un bez traipiem. Savukārt, ja vēlaties, lai robeža ir noteikta, ļaujiet vienai krāsai nožūt un tikai tad ar otro krāsu krāsojiet līdz vietai, kur vēlaties redzēt krāsu satikšanās vietu.
Kad lakats apgleznots, ļaujiet tam nožūt un izgludiniet no otras puses ar viegli siltu gludekli. Pēc šādas apstrādes zīda izstrādājumu droši var mazgāt ar rokām vai ķīmiskajā tīrītavā.
Nedaudz izdomas lidojuma, nedaudz darba, un gatava dāvana, kas kādam cilvēkam liks priecīgi smaidīt! Daudz laimes dzimšanas dienā, omīt!
***